• Bahattin Arıcı
  • 0 views
  • 09 Ocak 2010
  • 1
  •  

WampServer ilk projenin açılması

Wamp Sunucumuzu kurduktan sonra ilk proje dosyamızı açıyoruz. Proje dosyalarımızı ayrı bir klasörde tutarsak birden fazla projemiz daha düzenli olacaktır. Dosyalarımız karışmayacaktır.

WampServer simgesinin üzerinde sol fare düğmesi ile tıkladığımızda çıkan menüde LocalHost seçeneğine giriyoruz.

Şu anda herhangi bir proje dosyamız olmadığı için Your Project kısmı boş geliyor.

Tekrar WampSunucunun üzerinde sol fare ile tıklayıp www directory menüsüne giriyoruz. Bu wampserverı kurulum yaptığımız klasöre kısayoldur. Yani biz klasör klasör dolaşmaktansa bize c:\wamp\www için bir kısayol yapıyor.

Burada bulunan index.php dosyamız bizim Localhost yazdığımız karşımıza çıkan özet rapor sayfamız. Bunu üzerinde işlem yapmadan kendi proje dosyamızı açalım. Bir klasör oluşturuyoruz.

Klasörümüzü oluşturduktan sonra içine dosyalarımızı oluşturmaya başlayabiliriz.

Açılış dosyası için biz index.html olarak bir dosya oluşturduk. İçine Merhaba Dünya yazıp kaydettik. Açılış dosyaları ile ilgili ayarları sonraki yazılılarımızda işleyebiliriz.

Tekrar menüden LocalHost ile rapor sayfamızı açıyoruz.

Şu anda Your Project başlığı altında ilkproje’miz gözüktü.

Bu dosyalara tarayıcı üzerinden ulaşmak için “http://localhost/proje adı” yazarak ulaşabiliriz. Farklı bilgisayarlardan bu projelere ulaşmak için gerekli ayarları sonraki yazılarımızda bulabilirsiniz.

Yazar: Bahattin Arıcı #administrator

1979 doğumluyum. Ortaokuldan beri bilgisayarla uğraşıyorum. Grafik, sunucu, donanım, overclock, pc modifikasyon, linux, network, web tasarım, programlama, bilgisayar formatlama :o) gibi işleri severek özenerek bezenerek yaparım. Potansiyel müşterilerimin dikkatine...
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 1 YORUM YAPILMIŞ

    seyman 06 Aralık 2010 - 12:57

    çok faydalı oldu teşekkürler 🙂