• Bahattin Arıcı
  • 0 views
  • 08 Temmuz 2011
  • 0
  •  

VMware makine bridge modda ip almıyorsa

 

Sanal makinenin ağ bağdaştırıcı ayarını bridged yaptığımızda ip almıyorsa, Network Editor kısmında değişiklik yapmamız gerekebilir.

Bridged konumuna neden alıyoruz? Sanal kurduğumuz sistem dışarıdaki fiziksel bir makine gibi ip alsın, dışarıdaki makineler bu sanal makineye bağlansın gibi işlemlerimiz için bridged moduna alırız.

 

Başlat menüsündeki vmware başlığındaki vmware network editor yada edit > vmware network editor menüsüne giriyoruz. Açılan pencerede VMware ağ yapılandırması ile ilgili ağ bağdaştırıcılarının ayarları mevcut.

Buradaki bridged özellikli bağlantının üzerinde iken Automatic Settings yazan butona basıyoruz.

 

 

Hangi ethernet kartımız ağa bağlıysa o bağlantıyı seçiyoruz. Buradaki VirtualBox olan ethernet kartı benim yine sanalda kullandığım ethernet. Sistem bu şekilde ip alamıyor. Buradaki gereksiz olan bağdaştırıcıdaki işareti kaldırıyorum.

İşlemimi onaylıyorum.

2. yöntem olarak Bridged to kısmında Automatic yazan kısmı istediğiniz ağ bağdaştırıcı kısmına getirerek te bu işlemi yapabilirsiniz. Bende realtek olduğu için sanal makinelerim dış dünyaya bu kartla bağlanacak.

 

 

 

Yazar: Bahattin Arıcı #administrator

1979 doğumluyum. Ortaokuldan beri bilgisayarla uğraşıyorum. Grafik, sunucu, donanım, overclock, pc modifikasyon, linux, network, web tasarım, programlama, bilgisayar formatlama :o) gibi işleri severek özenerek bezenerek yaparım. Potansiyel müşterilerimin dikkatine...
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ