• Bahattin Arıcı
  • 0 views
  • 02 Haziran 2009
  • 0
  •  

Photoshop vücut lekelerini yok etmek

Vücutta veya yüzdeki lekeler fotoğraf düzenlerken ilk yaptığımız işlerden biri. Sizin de canınızı sıkan bu lekelerden kurtulmak istiyorsanız buyrun.

photoshop-vucut-lekeri-yok-etmek-01

Konu mankenimiz Eva Mendes

photoshop-vucut-lekeri-yok-etmek-02

Düzeltme yapacağımız noktalar. Tabii bu arada Eva’nın ünlü ben ini de götürelim.

photoshop-vucut-lekeri-yok-etmek-03

Bunun için 2-3 araç var. Fakat benim ilk yöntemim Healing Brush Tool. Bu araç belli bir alanı diğer istediğiniz bir alana uyguluyor. Bu arada renk farklarını ve kaplamaları da da göz önünde bulunduruyor.

photoshop-vucut-lekeri-yok-etmek-04

Bu aracı seçtikten sonra beni yok etmek için önce Alt tuşu ile beraber benin yukarısında bir bölge seçiyorum. Burada renk ve yüzün benzer özellik taşıyan noktalarını seçmemiz gerekir. Yoksa işlediğimiz yerde farklı renkler veya desenler gözükebilir.

Burada işin en önemli kısmı Alt tuşu ile birlikte farenin belli noktaya tıklanması.

photoshop-vucut-lekeri-yok-etmek-05

Alt tuşu ile seçtikten sonra düzelteceğimiz alanın üzerinde farenin sol düğmesine basık tutarak orayı işaretliyoruz. Daha sonra photoshop kendiliğinden işini hallediyor.

Bu sonuç yukarıdaki gibi oluyor.

Yazar: Bahattin Arıcı #administrator

1979 doğumluyum. Ortaokuldan beri bilgisayarla uğraşıyorum. Grafik, sunucu, donanım, overclock, pc modifikasyon, linux, network, web tasarım, programlama, bilgisayar formatlama :o) gibi işleri severek özenerek bezenerek yaparım. Potansiyel müşterilerimin dikkatine...
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ