• Bahattin Arıcı
 • 0 views
 • 02 Şubat 2010
 • 2
 •  

wampServer MySQLe root parolası verilmesi

WampServer içindeki MySQL veritabanı sunucumuzda root parolası yoktur. Bu kullanıcıya (root) güvenlik önlemi olarak parola vermek isteyebilirsiniz. Bu yazımızda bunu yapıyoruz.

Wamserver simgesindeki phpMyAdmin seçiyoruz.

Tarayıcı penceremizde PhpMyAdmin aracılığı ile veri tabanı üzerindeki işlemlerimizi yapabiliriz.

Parola işlemimiz için Yetkiler menüsüne giriyoruz.

Burada iki adet root gözüküyor. Bunun sebebi MySQL gelen bağlantıları kontrol ederken gelen adresi 127.0.0.1 ya da localhost olarak görse bile bağlantıyı kabul etmesi içindir.

Şu anda root parolası üzerinde Hayır işaretleri var. Bunları evet yapalım. İki kullanıcı içinde parola vermemiz gerekiyor. Öncelikle üstteki kullanıcının en sağında bulunan Düzenle simgesine basalım.

Açılan sayfadaki Parola Değiştir sekmesindeki Parola kutucuklarına iki defa parolamızı girelim. Git düğmesine basalım.

Parolamız değişti.

İlk kullanıcımızın Parolası artık Evet oldu. Şimdi ikinci root kullanıcımızın parolasını verelim.

Yazar: Bahattin Arıcı #administrator

1979 doğumluyum. Ortaokuldan beri bilgisayarla uğraşıyorum. Grafik, sunucu, donanım, overclock, pc modifikasyon, linux, network, web tasarım, programlama, bilgisayar formatlama :o) gibi işleri severek özenerek bezenerek yaparım. Potansiyel müşterilerimin dikkatine...
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 2 YORUM YAPILMIŞ

  onur 12 Nisan 2010 - 16:55

  Tm bunu yaptıktan sonra tekrar wampdan phpmyadmine giriorum parola fln sormuor otomatik giriyor.birşeyi değiştirmem lazım ama neyi.

  ali 09 Mart 2012 - 17:41

  merhaba, ben wamp server’in son sürümünü kurdum. daha önce sqlbuddy’ye girişte şifre istemezdi, ancak şimdi şifre istiyor. bense herhangi bir ayar vs. yapmadım. root’un standart giriş şifresi nedir? C:/wamp’ta sorun çıkardı bende D:/wamp’a kurdum ama yine aynı. standart yükleme prosedürlerine uydum, herhangi bir ayar değiştirmedim.