• Bahattin Arıcı
  • 0 views
  • 27 Mayıs 2011
  • 0
  •  

Kasa Küçültme – Küçümen – #8 – Perçin

Kasanın kestiğimiz parçalarını perçinlemeye sıra geldi. Perçin vida yerine kullanabileceğimiz daha sağlam ve daha basit bir yöntem. En azından bana öyle geldi. Kasanın tüm parçalarını ve söktüğümüz perçinlerin yerine yeniden perçin yapacağız.

Kasanın ön kısmı için düşündüğümüz üst üste koyup perçinleme fikri pek sıcak gelmemeye başladı. Nedeni ise üst üste bindirdiğimiz zaman kasanın yamuk durması ve 1-2 mm kasanın boyutlarının değişmesi veya kapağın kapanmaması olabilir.

Üst üste bindirip perçinleme işinden vazgeçtiğim için yarım santim fazlalığı eğe ile yok ediyorum.

Alüminyum L profil parçalardan iki parçayı sabitlemek için yararlanıyorum.

Önce parçaların uygun yerlerinden matkap ile delik açıyorum. Daha sonra bu delikleri klavuz olarak kullanıp ön panelde yerlerini açıyorum.

 

Parçaların perçin ile birbirine tutturulmuş hali.

Diğer taraftan görünüşü. Boşluk olduğu durumlarda parçalarda oynama olabilir. Mümkün olduğu kadarıyla boşluk olmamasına dikkat etmek gerekiyor.

Yazar: Bahattin Arıcı #administrator

1979 doğumluyum. Ortaokuldan beri bilgisayarla uğraşıyorum. Grafik, sunucu, donanım, overclock, pc modifikasyon, linux, network, web tasarım, programlama, bilgisayar formatlama :o) gibi işleri severek özenerek bezenerek yaparım. Potansiyel müşterilerimin dikkatine...
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ