• Bahattin Arıcı
  • 0 views
  • 17 Mayıs 2011
  • 0
  •  

Kasa Küçültme – Küçümen – #2 – Perçin ve Arka

Kasa ile ilgili işlemlere başlıyoruz. Öncelikle perçinlerin sökülmesi gerekli. Bunun için tüm perçinleri matkap yardımıyla sökebiliriz. Perçinleri uygun matkap ucuyla delerek sökebiliriz. Matkap ucu boyutunu kasanın perçin deliğine göre seçerseniz yeterli olur. Perçinin önünün delinmesi yeterlidir. Daha sonra kendisi perçini bırakacaktır.

Kasanın slot bölümüyle işe başlıyorum. Kasayı hesap ettiğim zaman 6 cm kasanın yükseliğini düşürebileceğimi hesap ettim.

İlk denemelerimde demir testeresi kullandım. Kollarımda 10-15 dk sonra güç kalmadı. Daha sonra evde hiç kullanmadığım dremel el motorunu denedim. Ne kolaylıkmış. Taşlama aletinin ufağı bu şey. Dokunduğunuz anda metali kesmeye başlıyor. Siz sadece yönlendiriyorsunuz.

Sadece dikkat etmeniz gereken nokta sağlam tutmak. O sizden daha hızlı ilerlemek istiyor.

Sağlam olması amacıyla üst üste bindirmeyi düşünüyorum.

Son işlemleri yapmadan önce kağıt bant yardımıyla epey sağlam şekilde parçaları bir arada tutabiliriz.

Arka kapağı da dremel yardımıyla kesiyoruz. Kesme işlemlerinden sonra üçgen eğe yardımıyla metal çapaklarını düzeltiyoruz. Kasayı topladığımızda kesilen yerlerde metal parçaları elimize batıp zarar vermesin.

Arka paneli 6 cm yerine 5.5 cm kesiyorum. Üst üste bindirip perçin yapmayı düşünüyorum.

Arka kapağı ve slotların birleştirilmiş hali. Kağıt bant burada da yardıma ulaşıyor.

Yazar: Bahattin Arıcı #administrator

1979 doğumluyum. Ortaokuldan beri bilgisayarla uğraşıyorum. Grafik, sunucu, donanım, overclock, pc modifikasyon, linux, network, web tasarım, programlama, bilgisayar formatlama :o) gibi işleri severek özenerek bezenerek yaparım. Potansiyel müşterilerimin dikkatine...
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ