Yeniden Sizlerleyiz!

10.Yıl

  • İsmail ARICI
  • 3 views
  • Mayıs 5, 2010
  • 0

Basit Bir Ekran Kartı Sorunu

Bu yazım da çok basit bi ekran kartı sorunumu anlatacağım.

2-3 haftadır bilgisayarda oyun oynamaya çalışıyordum ve oyunayamıyordum. Sorunun ne olduğunu bir türlü anlayamamıştım. Oyunu açıyordum bir kaç dakika sonra monitörüm kapanıyordu ve reset atmadıkdan sonra bir daha açılmıyordu. Oyunda ki bu sorunu çözmek için denemediğim yol kalmamıştı ve çok basit bi olaydan dolayı monitörüm kapanıyormuştu. Ekran kartını güncelledim, directx’i güncelledim, denemediğim yol kalmamıştı hatta nerdeyse yeni bir monitör alacaktım, neyse ki sorunu çözdüm sorunun kaynağına gelince ekran kartını ve anakartı temizlemem yetecekmişti.

Resimde işaretlediğim yer ekran kartından çıkan toz, geri kalanlarda anakart ve işlemci fanı üzerinden çıkan toz (toz demeye bin şahit lazım 😀 ). Oysa ki daha temizleyeli 3-5 ay anca olmuştu :). Bilgisayarınızın donanımlarını temizledikten sonra donanım üzerinde ki fanlara dikkat edin çalışıp çalışmadığına bir bakın ( temizledikden sonra ekran kartının fanının arasına kablo sıkışmıştı nerdeyse ekran kartını yakıyordum 🙂 ). Donanımları anakart üzerine iyi bir şekilde sabitleyin.

Oyun oynayacağınız zaman ilk olarak oyunun özelliklerine bakmak lazım. Eğer özellikler yetiyor da oynayamıyorsanız bilgisayarınızın donanım güncelleştirmelerini yapın. Bunlarıda yaptıysanız donanımlarınızı temizleyin.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

  • Mayıs 5, 2010 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.

Yazar: İsmail ARICI


Tüm Yazılarına Git

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?